Uczniowie wyróżnieni w nauce i zachowaniu (klasy I-III).
Uczniowie wyróżnieni w nauce i zachowaniu (klasy IV-VIII).
Uczniowie wyróżnieni w konkursach organizowanych w szkole w I półroczu roku szkolnego 2022/2023.
Uczniowie ze 100% frekwencją.
Uczniowie wyróżnieni w nauce i zachowaniu (klasy I-III).
Uczniowie wyróżnieni w nauce i zachowaniu (klasy IV-VIII).
Uczniowie wyróżnieni w konkursach organizowanych w szkole w I półroczu roku szkolnego 2022/2023.
Uczniowie ze 100% frekwencją.
Dnia 7 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty Pho3nix Kids, które były nagrodą w konkursie w ramach projektu Pho3nix Active School. Uczestniczyli w nich uczniowie klas II-VII.
Niecodziennym wydarzeniem było spotkanie z olimpijką Marią Wierzbowską, srebrną medalistką Mistrzostw Świata i Europy w wioślarstwie. Sportowych wrażeń nie było końca.
„Kolorowy Tydzień Zgranej Klasy” – pod takim hasłem uczniowie wraz z wychowawcami w dniach od 6 do 10 lutego świętowali zakończenie I półrocza.
W tygodniu poprzedzającym ferie uczniowie rozpoczęli karnawałowy tydzień mody:
Cieszymy się, że akcja Samorządu Uczniowskiego cieszyła się tak dużym zainteresowaniem wśród społeczności naszej szkoły.
Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie!
Na szczególne wyróżnienie zasłużyli uczniowie klas: IIIB, IVA oraz VIIIB jak również dzieci z oddziału przedszkolnego grupy OA – serdecznie gratulujemy zajęcia pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach.
SU
W tym roku po raz kolejny zorganizowano w naszej szkole konkurs kolęd i pastorałek. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci z klas młodszych jak i uczniów klas starszych.
Do zmagań konkursowych przystąpiło 63 uczestników. Jury w składzie: p. J. Nowaczek-Jakimiuk,
p. A. Omelańczuk oraz p. E. Stecka wyłoniło laureatów biorąc pod uwagę staranność wykonania, dobór repertuaru oraz walory wokalne.
OTO WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK
,, SZKOLNE KOLĘDOWANIE”
Oddziały przedszkolne w kategorii soliści :
I miejsce – Dmowska Hanna - 0 c
II miejsce – Szpura Wiktoria - 0 a
Oddziały przedszkolne w kategorii duety, zespoły wokalne:
I miejsce - Kucewicz Alicja, Siwek Maria , Rudnik Zofia - 0 a
I miejsce – Terlikowska Wiktoria , Mamcarz Jakub, Marczuk Nela, Gosek Iga, Grzesiuk Zuzanna, Gmitruk Natalia, Pniewska Lena – 0 b
II miejsce – Andrzejuk Emma, Grabowska Lena , Baran Laura, Rumik Hanna, Golec Zofia, Chomiuk
Lena – 0 a
Wyróżnienie – Adamiuk Marysia, Korycińska Hanna – 0 c
Wyróżnienie – Radziejewski Jan, Wołoszek Szymon, Raczyński Kuba, Wierczuk Franciszek,
Suszczyński Bartosz, Zdańkowski Radosław, Marciniuk Miłosz – 0 a
Klasy I-III w kategorii soliści
I miejsce –Domański Nikodem – I b
II miejsce –Knapiuk Amelia – III a
II miejsce –Jastrzębska Maja – III b
III miejsce –Zaniuk Aniela – I b
III miejsce –Ilnytska Yana – III b
Klasy I-III w kategorii duety, zespoły
II miejsce - Kopacz Natalia, Milewska Natalia, Przybylska Nikola - III a
II miejsce – Mackiewicz Kornelia , Radziejewska Anna – III b
II miejsce – Brygoła Alicja, Kasprowicz Jan – I a
III miejsce – Korowajczuk Zofia, Czerka Bartosz, Taboła Paulina, Repko Jagoda, Modrzewska Dagmara – I a
III miejsce – Wasążnik Alan, Wyżykowski Antoni - III b
Wyróżnienie – Wasążnik Nikola, Sawczuk Julia, Tarasiuk Nikola II b
Klasy IV- VIII w kategorii duety, zespoły
I miejsce – Hryciuk Karolina, Stolarczuk Oliwia, Parol Hanna - IV b
II miejsce – Marczuk Klara, Parafiańczuk Agata – VI c
II miejsce - Jakubiak Aleksandra , Mikiciuk Antonina, Polak Karolina, Jasińska Dorota – VI b
III miejsce – Lipińska Monika, Taboła Sandra – IV b
Wyróżnienie - Korycińska Karolina , Dunets Arina, Poznańska Amelia – VIII b
Podsumowano Szkolny etap konkursu plastycznego PRZYJAŹŃ w ramach współpracy szkolnego wolontariatu z Fundacją Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, do organizatorów wpłynęło 16 prac.
Celem konkursu było zaangażowanie dzieci i młodzieży w działania społeczne, uczenie postaw prospołecznych, dzielenia się swoim czasem z potrzebującymi.
Zwrócono uwagę na promowanie bezinteresownej pomocy potrzebującym, wrażliwości społecznej poprzez twórczość plastyczną.
Tematem była ogólnie pojęta PRZYJAŹŃ - serdeczne stosunki oparte na wzajemnej życzliwości, kogo możemy nazwać przyjacielem, kto jest przyjacielem, co robi przyjaciel.
Wyniki konkursu:
Oddziały przedszkolne:
I m-ce: Baran Laura 0A
I m-ce: Siwek Maria 0A
Wyróżnienie: Radziejewski Jan 0A, Zdańkowski Radosław 0A, Sulima Ignacy 0A
Klasy 1-4:
I m-ce: Szymanek Gustaw 2a
I m-ce: Wasążnik Alan 3b
I m-ce: Chromiński Kamil 4a
III m-ce: Wasążnik Nikola 2b
III m-ce: Omelańczuk Zuzanna 1a
III m-ce: Modrzewska Dagmara 1a
Wyróżnienie: Brygoła Alicja 1a, Repko Jagoda 1a, Gierełło Michał 4a
Klasy 5-8:
I m-ce: Jakimiuk Martyna 6a
Wyróżnienie: Chromińska Wiktoria 6b
Szanowni Państwo,
Serdecznie dziękuję Radzie Rodziców za przygotowanie i organizację doskonałej imprezy dla naszych dzieci i uczniów.
Szczególne podziękowania składam przewodniczącej Rady Rodziców Pani Annie Przybylskiej i Panu Sławomirowi Zaniukowi, którzy podjęli się zadania i zainspirowali rodziców do działania.
Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy pomagali w organizacji Choinki szkolnej. Bez Waszego zaangażowania, Drodzy Rodzice, zorganizowanie Choinki nie byłoby możliwe.
Dziękuję pracownikom szkoły - zarówno nauczycielom, jak i administracji, obsłudze - za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.
Państwa pomysłowość i wsparcie oraz ciężka praca pozwoliły stworzyć niepowtarzalną atmosferę w czasie imprezy.
Z poważaniem
Barbara Miechowiecka
Wirtualne Laboratorium to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala w przyjazny, bezpieczny i ekonomiczny sposób realizować podstawę programową nauczania. „Empiriusz” został zakupiony do Szkoły Podstawowej Nr 2 w ramach programu Laboratorium Przyszłości, skierowanego do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach programu szkoły otrzymują od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.
„Empirusza” stworzyło wydawnictwo edukacyjne Nowa Era oraz firma Vulcan. Program obejmuje obecnie dwa moduły tematyczne: naukę o bryłach geometrycznych dla szkół podstawowych oraz laboratorium do przeprowadzania doświadczeń z chemii dla uczniów szkół podstawowych i średnich.
„Empiriusz” to innowacyjny sposób nauczania wykorzystujący mobilne stanowisko pracy wraz z jednostką centralną, ekranem dotykowym, kontrolerami i goglami VR. 82 doświadczenia chemiczne, modele przestrzenne brył, karty laboratoryjne z instrukcjami i zadaniami dla uczniów pozwalają uatrakcyjnić prowadzone zajęcia. Uczniowie chętnie uczestniczą w tak zaproponowanej formie spotkań i aktywnie biorą udział w eksperymentach. Ta metoda nauki poprzez aktywną zabawę sprzyja lepszemu przyswajaniu wiadomości szkolnych, rozbudza kreatywność i samodzielność. Mamy nadzieję, że dzięki Empiriuszowi nasze lekcje staną się zajęciami przyszłości, a szkoła placówką, która systematycznie dba o wszechstronny rozwój swoich wychowanków.
Dnia 5 lutego uczennice klasy VIIIB: Amelia Poznańska, Karolina Korycińska oraz
Zuzanna Sawczuk pod opieką Pani Malwiny Miechowieckiej wzięły udział w charytatywnym maratonie zumby w Platerowie. Dziewczęta przygotowały atrakcje dla najmłodszych – malowanie twarzy oraz skręcanie balonów.
„Specjały Kopernika” – czyli nic innego jak zapiekane bułeczki z warzywami, wędliną i serem od dziś stały się przysmakiem naszych uczniów. Idealne na drugie śniadanie,powiadają :)
Dziś również działaliśmy na rzecz Karolka Koroluka, któremu poświęcony był kiermasz oraz cały dochód ze sprzedaży bułeczek.
Dziękujemy za wsparcie! Wasze serca są wrażliwe, pełne miłości i zrozumienia. Cieszymy się, że zawsze możemy na Was liczyć!
SU
18 stycznia uczniowie klas I wzięli udział w uroczystym pasowaniu na czytelników biblioteki.
W spotkaniu uczestniczyli również Dyrektor szkoły P. Barbara Miechowiecka i wychowawcy klas. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem nauczycieli bibliotekarzy Ireny Nestioruk i Agnieszki Omelańczuk przygotowali dla swoich młodszych kolegów inscenizację, w której uczniowie poznali zasady korzystania z książek i biblioteki, drogę książki na półkę, wzięli udział w specjalnie na tę okoliczność przygotowanym teście wiedzy o książce.
Uroczystość pasowania uczniów to także okazja do prezentacji działań biblioteki. Pierwszoklasiści obejrzeli film relację z konkursu fotograficznego "Dzień Postaci z Bajek", wysłuchali wiersza laureata konkursu literackiego "Moja szkolna biblioteka". Czytelnicy w obecności Pani Dyrektor złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po złożeniu przyrzeczenia, każdy czytelnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książkę z ogólnopolskiego projektu "Mała książka - wielki człowiek".
W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. To nie tylko wspaniała okazja do pokazania najmłodszym uczniom zalet czytania książek, promocji biblioteki, ale także integracja uczniów, sposób na rozwijanie swoich pasji i talentów artystycznych.
3 stycznia 2023 r. w klasie 3C odbyły się próby malowania węglem.
Pierwsze zajęcia i spotkanie z węglem do rysowania.
Tekst: E. Dmowska
22.12.2022 w naszej klasie odbyła się ostatnia Wigilia klasowa w tym roku szkolnym.
Jako trzecioklasiści złożyliśmy sobie życzenia, śpiewaliśmy kolędy. Było miło i bardzo sympatycznie mimo, iż ostatni raz jesteśmy w tej klasie nr 8 i z tą Panią.
Tekst: E. Dmowska
Klasa 3C - Hu hu ha hu hu ha dla nas zima nie jest zła.
Gdy spadł tak długo oczekiwany śnieg od razu nasza klasa ruszyła na zimowe zabawy na śniegu. Było po prostu fantastycznie.
Tekst: E. Dmowska
Tuż przed świętami w klasie 3C miało miejsce piernikowe szaleństwo. Uczniowie próbowali swoich sił
w dekorowaniu przepysznych pierników.
Tekst: E. Dmowska
Uczniowie klasy 3C spróbowali swoich sił w malowaniu figurek Mikołaja. Zabawy było co niemiara.
Tekst: E. Dmowska
6 grudnia każde dziecko wie że właśnie wtedy urodził się Święty Mikołaj, ten który rozdaje prezenty dla grzecznych dzieci.
Nasza klasa była grzeczna bo tego dnia poszliśmy na pyszną pizzę. Było superrr!
Tekst: E. Dmowska
Szkolny Klub Wolontariatu „Wielkoduchy” zorganizował akcję charytatywną „Razem dla łosickiego ZOL-u”.
Wolontariusze wraz z opiekunami chcąc nieść pomoc potrzebującym zorganizowali zbiórkę środków higienicznych na rzecz pacjentów przebywających na oddziale ZOL w miejscowym szpitalu.
Uczniowie wykazali się wielkim sercem, empatią i odpowiedzialnością za los drugiego człowieka. Tuż przed świętami wszystkie dary przekazano do łosickiego szpitala.
Jesteśmy dumni, że wśród naszej szkolnej społeczności można liczyć na wsparcie, dobrą wolę i zaangażowanie wielu uczniów.
W ramach projektu „Czyste Mazowieckie 2022” do konkursu plastycznego „Eko-kreatywni” organizowanego przez Wojewodę Mazowieckiego przystąpili uczniowie: Jan Adamiuk 7a, Lena Lewczuk 7a, Oliwia Tarasiuk 6b, Zofia Adamiuk 5b, Zuzanna Tarkowska 5b, Paulina Sawczuk 4b, Emilia Sikora 4a.
Zadaniem konkursowym było wykonanie modelu ekologicznej zabawki zbudowanej z odpadów (butelki, opakowania, puszki, kartony itp.)
Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną pomysłowością i starannością wykonania swoich prac.
Bardzo dziękujemy uczniom za ich aktywność i kreatywność.
Na gazetce umieszczone są krótkie teksty wyjaśniające czym jest Boże Narodzenie i kto jest dla nas największym Darem.
Obok tych treści znalazły się również, życzenia świąteczne dla Dyrekcji, Nauczycieli, Księży, Pracowników szkoły, Rodziców i Uczniów.
Powered by aSc EduPage